Croatia Cup 2008
Aleksandru Gerunovu Croatia Cup 08

U Zagrebu je 24-25 svibnja u ŠD Trnsko pred oko 700 gledatelja održan 17. Croatia Cup. U elitnoj kategoriji turnira Super OPEN po peti put u nizu slavio je Rus Aleksandar Gerunov. Nakon tri eliminacijske pobjede u polufinalu nadvisio domaćeg Marija Vučića. U finalu ga je čekao iskusni Grk Papadopulos koji je do finala stigao, također trima eliminacijskim pobjedama i polufinalnom nad mladim nizozemcem Reneom Smaalom. Bilo je to očekivano finale, dvojice najbolje rangiranih boraca i pokazalo se najbolja borba turnira. Iskusni je Grk krenuo sjajno i iznenadio Gerunova brzim ulascima rukom prema glavi, te je poveo 2:0 i 3:1. Gerunov je ipak u zadnjh 30 sekundi uspio napraviti potpuni preokret, i s tri poena u nizu pobjediti rezultatom 4:3.

17. Croatia Cup:

• Seniori
  • Natjecanje do 18 godina
  • borbe
  • kate
  • poredak ekipa

„Ove godine bilo je najteže, morao sam naporno raditi za svaki poen“- rekao je Gerunov po završetku finala „ Mislim da sam prikračen za jedan poen, ali nije mi žao, tu sam da se borim i uživam u tome, a želim da i gledatelji uživaju“- reći ce na kraju Papadopulos.
Treća mjesta osvojili su vrlodobrim nastupima domaći borci Vučić i Vukobrat
Uz spomenute osvajace medalja u Super OPEN kategoriji nastupili su i Iranci Hamed Ziksari i Farzad Abbas Zadeh (korak do medalje), Nizozemci Smaal, Shepard, Vale, Berens i Matilda, Bugari Michinov i Dobrinov, Madar Guba, cetiri reprezentativca BIH, te još sedam hrvatskih boraca.
Kod cura u otvorenoj kategoriji zlato je osvojila rijecanka Jelena Kovacevic, pobjedivši u finalu sugradanku Petru Volf.
U katama Mirna Šenujg i Kristian Novak nisu dopustili iznenadenje pobjedivši u finalima Valeriju Vujcic, odnosno Bora Dereanija.
Drugog dana turnira u natjecanju mladih uzrasnih kategorija dominirali su predstavnici mlade reprezentacije Madarske s osvojene 43 medalje, ispred Samobora s 14, Croatije s 12 i mlade reprezentacije Nizozemske s 9 medalja.
Ukupno je u 2 dana nastupilo 650 natjecatelja, 73 ekipe iz 13 zemalja.