Kvesić slavio u hrvatskom finalu

U ŠD Trnsko je 21.5.2016. održan Croatia cup 2016., međunarodni karate turnir i to 25. u nizu. U popularnom Super EIGHT-u je pred oko 500 gledatelja slavio Anđelo KVESIĆ. Prvi put u povjesti elitnog dijela Turnira u finalu su se našla dvojica Hrvata, naime Anđelov protivnik u finalu bio je Enes GARIBOVIĆ. Uspjeh naših prestavnika je još vrijedniji kad se uzmu u obzir njihove godine (Kvesić 21, Garibović 20 godina). Nakon 4 minute dinamične borbe pobijedio je Kvesić i time postao treći Hrvat na najvišem postolju nakon Lefevrea i Vučića. Presudnim se u finalu pokazao odličan udarac nogom u tijelo natjecatelja KK Hercegovina za vodstvo od 2:0. Garibović je do kraja uspio smanjiti na 2:1 dobrom ručnom tehnikom u glavu - nedovoljno za potpuni preokret. Anđelo je iskusno priveo borbu kraju i na taj način osvojio prvo mjesto i glavnu nagradu (3.000 eura).  Bila je to potpuno zaslužena pobjeda 21-godišnjeg Hercegovca koji je najviše pokazao i u eliminacijskim borbama po skupinama. Naime natjecatelji su podijeljeni u dvije skupine po 4 gdje u liga sustavu rade 'svatko sa svakim'. Anđelo je pružio i najatrkativniju borbu – onu protiv Makedonca JAKUPIJA u kojoj je pobijedio  sa 6:4 (dvije nožne tehnike u glavu). Osim pobjede protiv Jakupija na putu do prvog mjesta u skupini i plasmana u finale pobijedio je danca PALLESENA (3:0) i neriješio sa Slovencem BUDIHNOM (1:1). U drugoj skupini Garibović  je suvereno prošao eliminacijama bez izgubljenog poena u tri borbe. U prvoj borbi je dobio Danca ABILDA s 3:0, u drugoj HARSPATAKIJA 1:0 i  zadnjoj borbi plave skupine Srbina CVRKOTU, također 1:0.

U borbi za treće mjesto Budihna je u zanimljivoj borbi dobio prošlogodišnjeg finalista Harspatakija rezultatom 3:2.