Vučić osvojio Super EIGHT

U Zagrebu je 28. svibnja u ŠD Trnsko održan 20. Croatia cup, međunarodni karate turnir. Nastupilo je ukupno 388 natjecatelja iz 13 zemalja, a u elitnoj je disciplini turnira, popularnom Super EIGHT-u, pred oko 800 gledatelja slavio n Pero Vučić. Uz zlatnu medalju pripala mu je i prva nagrada u iznosu od 5000 eura. Natjecatelji su u eliminacijskom dijelu podijeljeni u dvije skupine u kojima su se nadmetali po principu „svatko sa svakim“. Vučić u plavoj skupini osvojio prvo mjesto ispred svjetskog i europskog prvaka Srbina Bitevića. Iako su njih dvojica nakon tri eliminacijska meča imali isti broj bodova Vučić je plasman u finale osigurao zahvaljujući odličnom radu i visokoj pobjedi nad Japancen Nagakijem (8:0, uz četiri izlaska Japanca). U crvenoj skupini bodovno su također bili izjednačeni Njemac Jonathan Horne i miljenik zagrebačke publike Grk Georgios Tzanos. Horne se plasirao u finale boljom ukupnom poen razlikom (3:0 - Horne, u odnosu na  3:1 - Tzanos). U finalnoj borbi  Vučić je nakon dosta taktiziranja obojice boraca i bez poena nakon 5 minuta borbe slavio preglasavanjem sudaca rezultatom 4:0. Tako je Pero nakon trećeg mjesta na EP u Zurichu, ovom pobjedom nad najcjenjenijim suparnikom zaključio sezonu iz snova postavši drugi Hrvat s osvojenim Super EIGHT-om. Prije njega to uspjelo jedini Junioru Lefevreu (4 puta). Treće mjesto osvojio je sjajni Bitević pobjedom 5:1 nad Tzanosom na kojem je bio primjetan manjak motivacije nakon neuspjelog plasmana u finale.

Rezultati – uzrast 7 – 21 godine